S dilatačními plováky se mrazu obávat nemusíte
Stále více lidí uvažuje nad tím, že by svůj bazén po skončení zimní sezóny nevypouštěli. To je jistě dobrá úvaha, neboť napuštění takového bazénu stojí nemálo peněz, a jisté je, že v průběhu let cena vody ještě dále poroste. Navíc, pokud o vodu v nádrži v průběhu celého roku svědomitě pečujete, tak by byla opravdu škoda vodu po ukončení koupací sezóny jen tak vypustit do kanálu anebo na záhon na zahradě. Tím spíše, když existuje mnohem lepší možnost, co můžete v takovém případě podniknout.
Mnohem lepší variantou může být právě zazimování vašeho bazénu.
Stačí, když budete postupovat podle návodu na internetu, případně si tuto službu můžete objednat i u profesionálů, kteří se o vaši nádrž postarají. Při troše snahy ale určitě všechno dobře zvládnete i sami.
V první řadě musíte mít vodu v nádrži v té nejlepší kvalitě. Někoho to možná překvapí, ale pro správné zazimování bazénu je to naprosto zásadní. Jakmile budou všechny parametry v naprostém pořádku, můžete pokračovat dále.
Hladinu vody snižte pod vstup do filtrace a do vody nalijte zazimovací přípravek a zajistěte, aby byl rozmístěn rovnoměrně v celém vodním objemu nádrže.
Poté přichází ta správná chvíle na dilatační plováky do bazénu.
Ty je potřeba upevnit ve směru nejdelšího rozměru bazénu. Takže pokud máte třeba obdélníkový bazén, bude se jednat o jeho úhlopříčku, v případě oválného bazénu půjde o linii delší osy. Plováky spojte pomocí oček a ledu se už nemusíte bát. Díky jejich snadno deformovatelnému tělu tlakové síly mrznoucí vody snadno pohltí.
Takže už stačí jen dobře upevnit krycí plachtu a vysušit hadice i filtraci a máte hotovo.